Zamyšlení

Letos jsem strávila dva týdny dovolené na bulharských plážích. Na jednu stranu se zde svět zdál být v pořádku, společně se mnou trávili rodinnou dovolenou především Češi, Slováci, Rusové, Poláci, Bulhaři. Všechny rodiny tvořila matka, otec a děti. Na tomto webu myslím nikoho nepřekvapí, že pohlaví máme dvě – muže a ženu, kteří se ideálně doplňují ve své rozdílnosti a rodina znamená mámu, tátu, děti a dále prarodiče a širší příbuzné. K mému potěšení šlo velmi často o početnější rodiny, výjimkou nebyla (hlavně u Rusů a Poláků) 3-4 děcka.

Co mě dobrovolného mnohaletého abstinenta překvapilo nemile, bylo zjištění, jak úzce je čas odpočinku a regenerace sil spojen s vysokou konzumací alkoholu. Jakou samozřejmostí je již od oběda intenzivní popíjení pivka, vína a míchaných koktejlů.

Dvoutýdenní pozorování mi vedlo k zamyšlení hlavně na téma alkoholu.

Co likviduje naši genetiku?

Naši genetiku poškozuje několik atributů, z mého pohledu jde doslova o nepřímé genetické zbraně. Zmíním ty, které každý z nás může ve vlastním životě eliminovat a jít příkladem svému okolí.

Jedná se o:

  • ALKOHOL
  • KOUŘENÍ
  • DROGY

Nechám na uvážení každého z vás, jak a proč se tyto disciplíny dostaly do společnosti a byly ProKlamovány jako běžná součást naší kultury. Kdo si upřímně zamedituje nad logickou otázkou, komu to slouží a kdo z toho profituje, těžko může přikývnout třeba jen umírněnému pití, které je údajně součástí naší kultury. Skrze umírněné pití, společenské a rodinné oslavy jsou do těchto zlozvyků nenápadně začleňovány děti a mladé slečny, které především jsou nositelkami kvality budoucího života. Děti vnímají ochutnání alkoholu jako součást stvrzení vlastní dospělosti, projevu svobody. To vnímám obzvláště nebezpečně. I pokud pijeme „pouze“ umírněně, společensky, znesnadňujeme svým potomkům intuitivní schopnost rozlišení, že alkohol je genetickou zbraní.

Je všeobecně známé, že děti nevychováváme slovy ale především vlastním příkladem. Pokud dítě vídá rodiče, jak si slavnostně připíjí na Nový rok, na narozeniny, o svatbách apod., můžeme zmiňovat škodlivost alkoholu, ale dětské podvědomí si vpisuje obraz, kdy mámu s tátou vídá popíjet a takový obraz přijme jako normu, ne jako škodlivost, ale spíše symbol určité radosti :- ( . Pak jde veškeré vysvětlování vniveč.

Proč si alkoholem a tabákem ničit vlastní zdraví? Člověk si poškozuje své zdraví a paradoxně za to ještě platí! Člověk se opije a ochotně za takové poškození zaplatí nemalý obnos. Platí za své sebepoškozování, úbytek mozkových buněk, kocovinu, nevolnost. Je to nepochopitelné, nelogické. Pokud chcete otrávit např. hlodavce, nikdo vám jed nedá, musíte si ho koupit. Lidé jsou tráveni skutečnou genetickou zbraní, která ničí jejich potomstvo a ještě za to platí. Tráví se a platí za to těm, co je poškozují, těm kteří z produkce alkoholu a cigaret generují pro sebe ohromné zisky.  

Řešení je jednoduché, přestaňte užívat alkohol, přestaňte kouřit. Valná většina mírných konzumentů alkoholu takové opatření nedokáže vydržet ani 1 měsíc. Nestojí to za zamyšlení? Obrovské koncerny (narkobaroni) profitují pouze z našeho nechápání, že vydělávají prostředky na našem dobrovolném poškozování vlastního zdraví. Bylo by ideální pochopit takový postoj v raném mládí, abychom s ním vystačili celý život. Z principu tím získáváme jinou kvalitu života a jiný osud.

Je pozoruhodné, že i chytří a vzdělaní lidé vám řeknou, že je nikdo kouřit a pít nenutí, že tak konají z vlastní vůle. Oficiální charakteristika etylalkoholu zní: Snadno zápalná bezbarvá tekutina s charakteristickým zápachem, patřící k silně působícím narkotikům, která z počátku způsobuje silné povzbuzení a poté paralyzuje nervový systém.

Pokud si odmyslíte atraktivní viněty a obal láhve s jakýmkoliv alkoholem a představíte si striktně pouze láhve označené tímto sdělením, kdo z nás by si mohl něco takového dobrovolně kupovat a užívat? Komu slouží prodej zmíněných jedů, nejde náhodou o rafinovaný nástroj, který ničí naši společnost a generuje v ní zbytečné problémy? Stojí za to si dobrovolně ničit naši božskou schránku a poškozovat vlastní mozek? 160 km cév a 60 miliard neuronů, každý neuron má 1000 až 10 000 synapsí/spojení mezi neurony. Představte si tento dokonalý, božský systém. Průměr erytrocytu/červené krvinky, která přenáší kyslík je 7-8 mikronů. Průměr krevních kapilár je 50x tenčí než lidský vlas, jde o stejný průměr, jaký mají erytrocyty, které skrze kapiláry protékají. Při průchodu se protahují, mění formu. Díky čemu funguje mozek? Díky tomu, že erytrocyt se dostal do mozku a předal mu kyslík, který vstřebal v plicích, nabral kysličník uhličitý, donesl ho zpět a my můžeme vydechnout. Život člověka rovná se výměna kyslíku. Pokud je přerušen přísun kyslíku přes kapiláry, nastane smrt postižených částí mozku. Dovedete si představit, co se děje, pokud se dostane alkohol do krve? „Otučňuje“ erytrocyty, které mají normálně malinký záporný náboj, oddělují se a tečou odděleně. Když se dostane do krve alkohol, netečou erytrocyty odděleně, slepí se do tvaru hroznu, vytvoří se shluky. Shluk teče zespoda nahoru, když se dostane ke kapilárám, neztenčí se. Vytvoří se tromb/sraženina. Sraženina zastaví krevní oběh, srdce pumpuje, v cévě se vytvoří výduť. Odtud přicházejí mozkové příhody. Krev přestane proudit, přes sraženinu se nedostane. Za 3-4 minuty neprokrvené mikročásti mozku umírají. V mozku se tvoří mrtvá tkáň. V momentě kdy se v mozku tvoří mrtvá tkáň, máte při pití alkoholu pocit, že vám „zašumělo“ v hlavě. Jde o smrt nezásobených mikročástí mozku.

Co je to kocovina? Mrtvé buňky se odtrhávají od živé tkáně, bolí hlava. Máme velkou žízeň, pijeme nadbytečné množství tekutin. Mrtvé neurony, které vznikly v mozku, se příjmem tekutin vymývají a vycházejí ven v moči. U každého z nás funguje instinkt přežití, když se v mozku vytvoří mrtvá tkáň, vypije postižený cokoliv, aby „vypláchl“ mozek. Když se podíváte po ránu na opilce, mívá červené oči. Popraskaly mu cévky. Vytvořily se sraženiny, cévky se ucpaly a praskly. Tyto „mikromrtvice“ postihují každého konzumenta alkoholu. Postupně jsou silnější a silnější a vedou ke smrtelným následkům.

Činnost intelektu je zkreslená po celou dobu konzumace alkoholu, dokud se neprospíme a hladina alkoholu a jeho toxinů se nevrátí na přirozenou úroveň. Neurony, které alkohol zabije, se již neobnoví. Algoritmy psychiky zajistí, po odstranění účinků alkoholického šoku, obnovu porušeného obrazu světa. Obnovují se částečně ztracené významové jednotky a vztahy mezi nimi. Rychlost procesu záleží na množství konzumovaného alkoholu. 1 dcl vodky, sklenička šampaňského tj. 2- 2,5 dcl 12% alkoholu, nebo 0,5 l piva 6% alkoholu po takové dávce je potřeba cca doba tří let, než se obnoví intelektuální škoda. Mozek těch, kteří pravidelně pijí, třeba jen „lehké“ alkoholické nápoje a to ani ne do opití, je hřbitovem alkoholem zabitých neuronů. Některá náboženství, etnika a okultně-magické školy ví o těchto tragických účincích a vyžadují od svých následovníků striktní abstinenci. Za vražedné považuji doporučení pití s mírou.

Abstinenti nejsou v oblibě. Matrice funguje tak, že ten kdo nepije, je divný, nemocný, zrádce, povyšující se, trapný, podezřelý. Ve společnosti je střízlivost vnímána rozpačitě. Sami sobě však zodpovídáme za to, jaký vztah si k sobě samému vybudujeme. Sami zodpovídáme za to, zda rozlišíme, že nás druzí využívají ke svému obohacení a genetické degeneraci. Je dobré si uvědomit, jak silný by mohl být genofond naší krásné země, bez alkoholu, kouření a drog. Nejsmutnější je alkoholismus u mladé generace. Obzvlášť rafinovaným alkoholem se jeví pivo. Není to frekventované téma, protože jde o kolosální byznys s kolosálním ziskem. Při spojení sladu a chmele se tvoří látka zvaná fytoestrogen. Jde o ženský pohlavní hormon, který vytváří ženský organismus. Při spojení chmele a sladu se vytváří rostlinný estrogen, ta samá látka, ale přírodní, nevyrobená ženským organismem. Pokud žena užívá pivo, potlačuje se u ní systém výroby vlastního hormonu. Žena se poté stává mužnější, hranatější, hrubne jí hlas atd. Pokud pije pivo muž, dochází u něho také ke změnám, ozývají se ženské hormony, zaoblí se figura, naroste břicho, prsa – nejen prsa, ale rozvíjí se i mléčné žlázy. Jde o zásadní věci, o kterých se ve společnosti příliš nemluví. Pokud o nich začnete mluvit, budete přinejmenším za podivína.   

Přikládám rozhovor s adiktologem o tom, co vše alkohol způsobuje:

https://www.lf1.cuni.cz/alkohol-zpusobuje-9-typu-rakoviny

A protože nejdůležitější poselství bývá na konec, za sebe říkám a řídím se tím, že přirozená je střízlivost!