Zamyšlení

Máma

Velmi laskavý text od Jiřího Žáčka do čítanek dětí 2. třídy ZŠ. Konstelátorská duše se tetelí blahem, ale ouvej kritici i z vážených míst považují básničku za genderově nevyváženou :-(….

Z celého srdce přeju každému dítěti právě takovou mámu, kterou J. Žáček v textu popisuje!

„K čemu jsou holky na světě?

Aby z nich byly maminky,

aby se pěkně usmály na toho,

kdo je malinký.

Aby nás měl kdo pohladit

a povědět nám pohádku.

Proto jsou tady maminky

aby náš svět byl v pořádku.“

——————————————————————————————————————————-

Co likviduje naši genetiku?

Letos (léto 2019) jsem strávila dva týdny dovolené na bulharských plážích. Na jednu stranu se zde svět zdál být v pořádku, společně se mnou trávili rodinnou dovolenou především Češi, Slováci, Rusové, Poláci, Bulhaři. Všechny rodiny tvořila matka, otec a děti. Tady na webu myslím nikoho nepřekvapí, že pohlaví máme dvě – muže a ženu, kteří se ideálně doplňují ve své rozdílnosti a rodina znamená mámu, tátu, děti a také prarodiče a širší příbuzné. K mému potěšení šlo velmi často o početnější rodiny, výjimkou nebyla (hlavně u Rusů a Poláků) 3-4 děcka.

Co mě dobrovolného mnohaletého abstinenta nemile překvapilo, bylo zjištění, jak úzce je čas odpočinku a regenerace sil spojen s vysokou konzumací alkoholu. Jakou samozřejmostí je již od oběda intenzivní popíjení pivka, vína a míchaných koktejlů.

Dvoutýdenní pozorování mi vedlo k zamyšlení hlavně na téma alkoholu.

Naši genetiku poškozuje několik atributů, z mého pohledu jde doslova o nepřímé genetické zbraně. Zmíním ty, které každý z nás může ve vlastním životě eliminovat a jít příkladem svému okolí.

Jedná se o:

  • ALKOHOL
  • KOUŘENÍ
  • DROGY

ALKOHOL:

Nechám na uvážení každého, jak a proč se tyto disciplíny dostaly do společnosti a byly ProKlamovány jako běžná součást naší kultury. Kdo si upřímně odpoví na logickou otázku, komu to slouží a kdo z toho profituje, těžko může přikývnout třeba jen umírněnému pití, které je údajně součástí naší kultury. Skrze umírněné pití, společenské a rodinné oslavy jsou do těchto zlozvyků nenápadně začleňovány děti. Děti vnímají ochutnání alkoholu jako součást stvrzení vlastní dospělosti, projevu svobody. To vnímám obzvláště nebezpečně. I pokud pijeme „pouze“ umírněně, společensky, znesnadňujeme svým potomkům intuitivní schopnost rozlišení, že alkohol je genetickou zbraní.

Děti nevychováváme slovy, ale především vlastním příkladem. Pokud dítě vídá rodiče, jak si slavnostně připíjí na Nový rok, na narozeniny, o svatbách apod., můžeme zmiňovat škodlivost alkoholu, ale dětské podvědomí si vpisuje obraz, kdy mámu s tátou vídá popíjet a takový obraz přijme jako normu, ne jako škodlivost, ale spíše symbol určité radosti :- ( . Pak jde veškeré vysvětlování vniveč. Smutné je, vidět pít mladé slečny, které především jsou nositelkami kvality budoucího života.

Proč si alkoholem a tabákem ničit vlastní zdraví? Člověk si poškozuje své zdraví a paradoxně za to ještě platí! Člověk se opije a ochotně za takové poškození zaplatí nemalý obnos. Platí za své sebepoškozování, úbytek mozkových buněk, kocovinu, nevolnost. Je to nepochopitelné, nelogické. Pokud chcete otrávit např. hlodavce, nikdo vám jed nedá, musíte si ho koupit. Lidé jsou tráveni skutečnou genetickou zbraní, která ničí jejich potomstvo a ještě za to platí. Tráví se a platí za to těm, co je poškozují, těm kteří z produkce alkoholu a cigaret generují pro sebe ohromné zisky.  

Řešení je jednoduché, přestaňte užívat alkohol, přestaňte kouřit. Valná většina mírných konzumentů alkoholu takové opatření nedokáže vydržet ani 1 měsíc. Nestojí to za zamyšlení? Obrovské koncerny (narkobaroni) profitují pouze z našeho nechápání, že vydělávají prostředky na našem dobrovolném poškozování vlastního zdraví. Bylo by ideální pochopit takový postoj v raném mládí, abychom s ním vystačili celý život. Z principu tím získáváme jinou kvalitu života a jiný osud.

Je pozoruhodné, že i chytří a vzdělaní lidé vám řeknou, že je nikdo kouřit a pít nenutí, že jde o jejich vlastní vůli. Oficiální charakteristika etylalkoholu zní: Snadno zápalná bezbarvá tekutina s charakteristickým zápachem, patřící k silně působícím narkotikům, která z počátku způsobuje silné povzbuzení a poté paralyzuje nervový systém.

Pokud si představíte místo atraktivní viněty na láhvi s jakýmkoliv alkoholem pouze láhev označenou tímto sdělením, kdo z nás by si mohl něco takového dobrovolně kupovat a užívat? Komu slouží prodej zmíněných jedů, nejde náhodou o rafinovaný nástroj, který ničí naši společnost a generuje v ní zbytečné problémy? Stojí za to si dobrovolně ničit naši božskou schránku a poškozovat vlastní mozek?

160 km cév a 60 miliard neuronů, každý neuron má 1000 až 10 000 synapsí/spojení mezi neurony. Představte si tento dokonalý, božský systém. Průměr erytrocytu/červené krvinky, která přenáší kyslík je 7-8 mikronů. Průměr krevních kapilár je 50x tenčí než lidský vlas, jde o stejný průměr, jaký mají erytrocyty, které skrze kapiláry protékají. Při průchodu se protahují, mění formu. Díky čemu funguje mozek? Díky tomu, že erytrocyt se dostal do mozku a předal mu kyslík, který vstřebal v plicích, nabral kysličník uhličitý, donesl ho zpět a my můžeme vydechnout. Život člověka rovná se výměna kyslíku. Pokud je přerušen přísun kyslíku přes kapiláry, nastane smrt postižených částí mozku. Co se děje, pokud se dostane alkohol do krve? „Otučňuje“ erytrocyty, které mají normálně malinký záporný náboj, oddělují se a tečou odděleně. Když se dostane do krve alkohol, netečou erytrocyty odděleně, slepí se do tvaru hroznu, vytvoří se shluky. Shluk teče zespoda nahoru, když se dostane ke kapilárám, neztenčí se. Vytvoří se tromb/sraženina. Sraženina zastaví krevní oběh, srdce pumpuje, v cévě se vytvoří výduť. Odtud přicházejí mozkové příhody. Krev přestane proudit, přes sraženinu se nedostane. Za 3-4 minuty neprokrvené mikročásti mozku umírají. V mozku se tvoří mrtvá tkáň. V momentě kdy se v mozku tvoří mrtvá tkáň, máte při pití alkoholu pocit, že vám „zašumělo“ v hlavě. Jde o smrt nezásobených mikročástí mozku.

Co je kocovina? Mrtvé buňky se odtrhávají od živé tkáně, bolí hlava. Máme velkou žízeň, pijeme nadbytečné množství tekutin. Mrtvé neurony, které vznikly v mozku, se příjmem tekutin vymývají a vycházejí ven v moči. Funguje instinkt přežití, když se v mozku vytvoří mrtvá tkáň, vypije postižený cokoliv, aby „vypláchl“ mozek. Když se podíváte po ránu na opilce, mívá červené oči. Popraskaly mu cévky. Vytvořily se sraženiny, cévky se ucpaly a praskly. Tyto „mikromrtvice“ postihují každého konzumenta alkoholu. Postupně jsou silnější a silnější a vedou ke smrtelným následkům.

Činnost intelektu je zkreslená po celou dobu konzumace alkoholu, dokud se neprospíme a hladina alkoholu a jeho toxinů se nevrátí na přirozenou úroveň. Neurony, které alkohol zabije, se již neobnoví. Algoritmy psychiky zajistí, po odstranění účinků alkoholického šoku, obnovu porušeného obrazu světa. Obnovují se částečně ztracené významové jednotky a vztahy mezi nimi. Rychlost procesu záleží na množství konzumovaného alkoholu. 1 dcl vodky, sklenička šampaňského tj. 2- 2,5 dcl 12% alkoholu, nebo 0,5 l piva 6% alkoholu po takové dávce je potřeba cca doba tří let, než se obnoví intelektuální škoda. Mozek těch, kteří pravidelně pijí, třeba jen „lehké“ alkoholické nápoje a to ani ne do opití, je hřbitovem alkoholem zabitých neuronů. Některá náboženství, etnika a okultně-magické školy ví o těchto tragických účincích a vyžadují od svých následovníků striktní abstinenci. Vražedné je doporučení pití s mírou.

Abstinenti nejsou v oblibě. Matrice funguje tak, že ten kdo nepije, je divný, nemocný, zrádce, povyšující se, trapný, podezřelý. Ve společnosti je střízlivost vnímána rozpačitě. Sami sobě zodpovídáme za to, jaký vztah si k sobě samému vybudujeme. Sami zodpovídáme za to, zda rozlišíme, že nás druzí využívají ke svému obohacení a genetické degeneraci. Je dobré si uvědomit, jak silný by mohl být genofond naší krásné země, bez alkoholu, kouření a drog. Nejsmutnější je alkoholismus u mladé generace. Obzvlášť rafinovaným alkoholem se jeví pivo. Není to frekventované téma, protože jde o kolosální byznys s kolosálním ziskem. Při spojení sladu a chmele se tvoří látka zvaná fytoestrogen. Jde o ženský pohlavní hormon, který vytváří ženský organismus. Při spojení chmele a sladu se vytváří rostlinný estrogen, ta samá látka, ale přírodní, nevyrobená ženským organismem. Pokud žena užívá pivo, potlačuje se u ní systém výroby vlastního hormonu. Žena se poté stává mužnější, hranatější, hrubne jí hlas atd. Pokud pije pivo muž, dochází u něho také ke změnám, ozývají se ženské hormony, zaoblí se figura, naroste břicho, prsa – nejen prsa, ale rozvíjí se i mléčné žlázy. Jde o zásadní věci, o kterých se ve společnosti příliš nemluví. Pokud o nich začnete mluvit, budete za podivína.   

Přikládám rozhovor s adiktologem o tom, co vše alkohol způsobuje:

https://www.lf1.cuni.cz/alkohol-zpusobuje-9-typu-rakoviny

A protože nejdůležitější poselství bývá na konec, za sebe říkám a řídím se tím, že přirozená je střízlivost!       

KOUŘENÍ:

Kuřák je přesvědčený, že kouří z vlastního rozhodnutí. Kouří i vzdělaní lidé, kteří si neuvědomují podvědomý vliv vytvářený pomocí obrazů ve filmech, televizi. Mysl pracuje v obrazech, obrazy které vidíme v životě kolem sebe, vstupují do našeho podvědomí. Každý mladý muž, či slečna začíná kouřit jen díky tomu, že napodobují obrazy z tohoto informačního pole. Ve filmech kouří atraktivní muži i přitažlivé ženy. Epizody bývají sponzorované tabákovou společností, říká se tomu skrytá reklama. Herci na obrazovce vypadají zajímavě, současné drastické obrázky na cigaretových krabičkách uživatele příliš nevzrušují. V reálném životě ale herci většinou nekouří, starají se o zdravý životní styl, mají soukromé trenéry i výživové poradce. To je důvodem jejich atraktivního vzhledu.

Např. Daniel Craig říká: „Nekouřím, jde o hloupý návyk, který lidi zabíjí“.

Sarah Jessica Parker: „Nepiju, nekouřím, běhám, snažím se jezdit na kole a cvičit jógu“.

Hugh Jackman: „Žiju zdravě, nekouřím, miluju sport“.

Tito představitelé jsou velmi často na filmovém plátně zvěčněni s cigaretou. 

Závislost na kouření je možno vnímat na úrovni psychologie člověka jako otroctví. Ve hře je cynický kalkul třetí strany, která inkasuje zisky. Vše je nastaveno tak, aby bylo pro kuřáka velmi náročné vzdát se cigarety.

Kuřák se málokdy zajímá o dopady svého návyku v rámci rodiny, nebo dokonce společnosti. V roce 1951 v USA časopis Reader’s Digest publikoval sérii článků „Rakovina z krabičky“. Čtenáře velmi vyděsily důkazy o přímé souvislosti mezi kouřením a rakovinou plic. Panika mezi kuřáky vedla k masovému odmítání cigaret. Následoval rychlý pokles zisků. Tabákové firmy se uchýlily k triku a zajistily údajné „bezpečnější kouření“ přidáním filtru. Nikdo to nepovažoval za reklamní trik. Filtr slouží k pofidernímu samouspokojení kuřáka. Je rafinovaně navrhnutý tak, aby kouření bylo vnímáno jako bezpečnější. I na wikipedii neopomíjí hned ve druhé větě zmínit, že v současné době je většina cigaret opatřena filtrem https://cs.wikipedia.org/wiki/Cigareta

Dále byly v minulosti spuštěny reklamy tabákových gigantů, jako je např. Philip Morris. Hlavní hrdinou reklam byl symbol mužnosti, charismatický kovboj v divoké přírodě. Prvním kovbojem Malbora se stal David Miller ml., zemřel v r. 1987, kdy už nebyl schopný dál bojovat s ekzémem plic. Dalším kovbojem se stal David McLean, ani jemu nepomohl cigaretový filtr a zemřel r. 1985 na rakovinu plic. Hlavním symbolem značky se stal Wayne McLarren, zemřel v nedožitých 52 letech na rakovinu plic. Filtr je jeden z podvědomých způsobů manipulace člověka, vytvářející iluzi bezpečného kouření. Dle statistik se po přidání filtru počty onemocnění rakovinou plic a další typické choroby kuřáků zvýšily.

Mýtem se jeví i klasifikace cigaret na „lehké“ se sníženým obsahem nikotinu a dehtu. Jde o další způsob podvědomé manipulace ze strany tabákových firem, která je používaná od osmdesátých let. Díky tomuto mýtu se ke kouření snadno přitáhne nejzranitelnější skupina dospívajících dívek, žen. Jejich obhajoba zní: „Kouřím jen lehké/tenké cigarety“. Iluze bezpečnosti – místo aby kuřák rovnou přestal kouřit, obhajuje se „bezpečnější“ variantou. Do „lehkých“ cigaret se dostává mnoho přísad, které snižují dávicí reflex u dětí. Této další „kuřácké“ generaci se začíná kouřit snáze s menším množstvím obtěžujících fyzických příznaků. V 90tých letech šlo o skvělou strategii tabákových společností. Atraktivní vzhled krabiček v tehdejší době přitáhl ke kouření dívky a ženy, které reagují více na vizuální podnět. Vyrábí se nejen atraktivní barvy krabiček, ale také atraktivní příchutě. U mladých lidí se formuje pocit, že kouření je módní záležitost, vstupenka do dospělého “atraktivnějšího“ života. Milióny mladých dívek si zvedá sebevědomí tenkou cigaretkou. Nová generace platí daň za výstřelek v podobě snížené reprodukční funkce a vrozených vývojových vad. Pasivní kouření je jedna z nejčastějších příčin dětského astma a průduškových potíží.

Dalším trikem je elektronická cigareta, která obsahuje nikotin, rakovinotvorné látky a drží kuřáka u jeho návyku.

Informace o složení je nedostatečná. Každý výrobek má mít informaci, z čeho je vyroben. Výjimkou jsou cigarety, pod všeobecným složením se skrývá přes 4000 nebezpečných chemických látek sirovodík, amoniak, oxid uhelnatý, polonium, dioxiny – které pokud se hromadí v těle, způsobují vznik nádorů, radioaktivní izotopy kalia, radia, olova – vyvolávající genetické mutace. Jedním slovem dehet https://cs.wikipedia.org/wiki/Dehet. Pokud by si kuřák vše do důsledku uvědomil, mohl by ve svém návyku pokračovat? V 50tých letech se cigaretový tabák impregnoval močí, takový nikotin se rychle vstřebával a vznikala rychlejší závislost. Jeffrey Wigand propuštěný víceprezident jedné z největších tabákových společností, zveřejnil profesionální tajemství, jak firmy tlačí spotřebitele ke kouření. Chemické využití amoniaku pomáhá k rychlejšímu vstřebávání nikotinu, působí na hlavní mozek a centrální nervovou soustavu. Fakt dodávání takových látek do cigaret vyvolal v USA všeobecný protest. Soud nařídil tabákovým firmám zveřejnit dokumentaci výrobních postupů. Z odtajněných dokumentů vyplývalo, že primární cílová skupina mládež 14- 24 let zajišťuje obchod v budoucnosti. Jde o technologii vytváření závislosti, tlak na vytváření návyků. Podle statistik WHO 80% kuřáků začalo kouřit v dospívajícím věku. Čím dřív se začne s kouřením, tím snadněji vzniká závislost a je těžší se jí zbavit. Cigarety se nesmí prodávat mladším 18ti let, zkuste se poptat kolik náctiletých do 18ti let má zkušenost s kouřením? Rozhodnutí zda kouřit, či nekouřit, se jeví jako příznak dospělosti a možnost svobodné volby. Jde o psychologickou techniku, jak přesvědčit mladé lidi, že kouření je známkou nezávislého dospělého. V rozvinutých společnostech je nejnižší % kuřáku ve vyšší společenské třídě, která má nadstandardní příjmy. Svým způsobem je kouření příznakem zaostalosti. Nekompromisním důsledkům kouření jsou vystaveni i pasivní kuřáci. To ale závislé kuřáky příliš nezajímá. 85% cigaretového dýmu je pro běžné oko neviditelné. Jeho velká nepostřehnutelná část je vdechována i nekuřáky. Kuřák je sobec, který kašle na své okolí, ohrožuje vlastní děti. Když on potřebuje/chce, vytáhne svoji cigaretu bez ohledu na koncentraci škodlivých látek kolem sebe. Koncentrace v okolí kuřáka obsahuje benzopyren, což je silně rakovinotvorná látka, 50x více nikotinu – protože teplota tlení cigarety je nižší než při jejím potáhnutí. Pokud kouříte a máte v rodině děti, zakládáte jim na problémy. Pokud dítě žije v bytě, kde jeden z členů domácnosti vykouří krabičku denně, množství nikotinu v organismu dítěte se rovná 2 – 3 cigaretám. Důsledkem jsou slabé plíce, časté infekční choroby, bronchitidy, astma. Opovězte si sami, jaký základ může získat imunitní systém dítěte, pokud jsou oba rodiče kuřáci? 30% dětských astmatiků je důsledek pasivního kouření.

Kouření má vliv také na vzhled. Tvář kuřáka charakterizuje žlutá barva kůže, křehké matné vlasy, povislá kůže, spasmatické cévy. Kapiláry se ucpávají, buňky mají nedostatek kyslíku. Arteroskleróza je příčinou infarktů, mrtvicí, chronicky promrzlých nohou, amputací spodních končetin. Toxiny se ukládají v těle, u žen ve vaječníkách, u mužů ve varlatech. Ženské pohlavní buňky se formují ještě před narozením dítěte a nikdy se neopraví. Zvyšuje se riziko předčasně narozených s nižší porodní hmotností. Pokud se narodí děvčátko, molekulární biologie potvrzuje, že až 100 důležitých genů pracujících na jeho rozvoji se nikotinem deaktivuje.   

Kuřačku poznáte na první pohled – žluté zuby, žluté prsty, žlutošedá pleť, rozšířené cévy v tváři a na nohách. 1 cigareta zúží cévy na 1,5 hodiny. Člověk, který kouří každou 1,5 hodinu, má permanentní nedostatek kyslíku. Snižuje se kolagen, pokožka hrubne. Kuřák musí být vynalézavý v potlačování nepříjemného zápachu. Žena při kouření nevypadá atraktivně. Jde o lehkovážné a nezodpovědné chování.  

Stát se snaží tabákové zboží alespoň nadměrně zdanit, aby získal výnosy ze závislosti. Tyto výdělky léčbu kuřáků nepokrývají. Vydělává pouze tabákový průmysl, zisky tečou především do zahraničí. Že jde o škodlivý byznys, ví všechny tabákové firmy.      

Cigarety jsou genetickou zbraní. Adolf Hitler se staral o ochranu svého národa, byl silným bojovníkem proti kouření, staral se o osvětu Němců. Na dobytých územích propagoval jasnou politickou doktrínu: „Slovany je třeba převést na posunkový jazyk. Keine Hygiene. Nur Wodka und Tabak (žádná hygiena, pouze vodku a tabák)“. Věděl, že to mu pomůže vyřídit nenáviděné Slovany za jedno pokolení. Plán nacistů dobíhá ještě dnes. Každý čtvrtý kuřák umírá předčasně.